Read more ...Z przykrością informujemy, że z powodu pandemii wywołanej koronawirusem SARS –CoV-2 w obawie o zdrowie oraz życie naszych uczniów i opiekunów praktyki zawodowe w ramach projektu „Nieograniczone możliwości dzięki stażom zagranicznym” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, który w tym roku miał odbyć się w dniach 18.04.2020 r. do 16.05.2020 r. na Malcie został odwołany.

Koordynator projektu, Agata Ropek-Nowak


Hits: 12777

Czytaj więcejPrzez cztery tygodnie (17.03.2019 r. – 13.04.2019 r.) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie praktyk zawodowych. Miejscem praktyk była Malta. Wszystko odbyło się w ramach programu „Nieograniczone możliwości dzięki stażom zagranicznym” realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Przygotowania do wyjazdu uczniów trwały prawie rok. Przez ten czas przedstawiciele naszej szkoły oraz organizatorzy przedsięwzięcia przygotowywali dla uczniów miejsca pracy, zamieszkania oraz liczne atrakcje, które były również ważnym elementem całego wyjazdu. Celem wizyty na Malcie było przede wszystkim odbycie praktyk zawodowych, ale także możliwość doskonalenia swoich umiejętności na innych polach, chociażby praca w innym kraju oraz konieczność posługiwania się tamtejszym językiem urzędowym. Można zatem śmiało powiedzieć, że postawiliśmy przed naszymi uczniami podwójnie trudne zadanie, będąc jednocześnie pewni, że umiejętności zdobyte w naszej szkole, zarówno te zawodowe, jak i językowe pozwolą im z powodzeniem zrealizować zamierzone w programie cele, a przy okazji będą dla nich też doskonałą przygodą oraz okazją do poznania warunków życia oraz pracy w innym kraju. Powierzone uczniom zadania pozwoliły im doskonalić zdobyte wcześniej kompetencje językowe oraz poszerzać doświadczenia, choćby te związane z poznaniem kultury, tradycji oraz społecznych i socjologicznych aspektów życia na Malcie.

Hits: 2015
Czytaj więcej

Czytaj więcejGrupa uczniów biorących udział w projekcie wraz  z opiekunami  szczęśliwie dotarła na Maltę. Zakwaterowani zostali u rodzin goszczących, odwiedzili miejsca, w których będą odbywać praktyki zawodowe i rozpoczęli pracę. Wstępnie zapoznali się z topografią terenu, po którym będą się poruszać i zachwycali się egzotycznym krajobrazem.

 

Hits: 3411
Czytaj więcej