NOWA PRACOWNIA OBSŁUGI GOŚCI

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2021-2022_pracownia-obslugi-gosci_20210611_140540.jpgW tym roku nasza szkoła wzbogaciła się o nową pracownię obsługi gości. Środki finansowe na wyposażenie pracowni otrzymaliśmy z projektu ,,Mistrzowie w zawodzie II” realizowanego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zakładał m.in. utworzenie i wyposażenie pracowni obsługi gości, co  pozwoliło na dostosowanie infrastruktury do aktualnych wymogów technicznych i technologicznych w gastronomii oraz realizację  kursów zawodowych i płatnych staży/praktyk wakacyjnych.

Uczestnikami projektu jest młodzież ucząca się w branży gastronomicznej i budowlanej.

Korzyścią dla naszych uczniów jest fakt, że mogą oni korzystać z nowoczesnego sprzętu jak m.in. zmywarka, ekspres do kawy, czy wózek do flambirowania. Sala obsługi gości posiada typowe wyposażenie sali restauracyjnej jak stoliki, barek, zastawa stołowa.

Nasza młodzież miała już okazję skorzystać w pełni z wyposażenia pracowni, podczas zajęć praktycznych oraz w kursie kelnerskim z flambirowaniem.

mgr Urszula Powroźnik
szkolny lider projektu

Hits: 259