Listopad 15, 2021

W ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 prowadzona jest rekrutacja na kursy zawodowe dla uczniów szkół zawodowych Powiatu Tarnowskiego.  Formularze rekrutacyjne należy składać do 26 listopada 2021 r.  u szkolnych liderów lub w sekretariatach szkół biorących udział w projekcie.

Celem kursów jest nabycie dodatkowych kwalifikacji (umiejętności i wiedzy) oraz kompetencji społecznych przez uczniów szkół ponadpodstawowych.

Regulamin rekrutacji, formularz zgłoszeniowy oraz pozostałe załączniki dostępne są w zakładce Dokumenty.

Wykaz kursów dla uczniów:
Kurs zawodowy: kurs barmański(1)
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów - ZSP w Żabnie

- Miejsce prowadzenia zajęć: ZSP w Żabnie
- Wymiar zajęć: 40 godz.

(1) uczeń musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.

Kurs zawodowy: kurs baristy(2)
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów - ZSP w Żabnie

- Miejsce prowadzenia zajęć: ZSP w Żabnie
- Wymiar zajęć: 25 godz.

(2) uczeń musi mieć ukończone 16 lat na dzień 1 stycznia 2022 r.

Kurs zawodowy: kurs wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem+ egzamin
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie lub innej szkole realizującej projekt

- Wymiar zajęć: nie mniej niżteoretycznych - 28, praktycznych – 10
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów -ZSP w Żabnie


Kurs zawodowy: kurs operatora koparkoładowarki, wszystkie w III klasie uprawnień+ egzamin
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie lub w ZSP w Zakliczynie

- Wymiar zajęć: nie mniej niż teoretycznych - 52, praktycznych – 82
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.
- Uczestnicy kursu – 5 uczniów –ZSP w Żabnie


Kurs zawodowy: prawo jazdy kat B
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie iw ZSP w Zakliczynielub innej szkole realizującej projekt

- Wymiar zajęć: określa załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016 r sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni lub osiągnie pełnoletność najpóźniej 31marca 2022 r.)
- Uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za egzamin państwowy
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów –ZSP w Żabnie

 

Hits: 25


Plebiscyt  realizowany jest z Funduszy Europejskich w Małopolsce pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” i ma na celu odkrycie i pokazanie projektów, które w najlepszy sposób wykorzystały środki z Unii Europejskiej. To również okazja, aby pokazać, że inwestycje realizowane w Małopolsce przy wsparciu Funduszy Europejskich są dostrzegane i prawidłowo identyfikowane przez mieszkańców regionu.


Wśród zgłoszonych do plebiscytu przez Powiat Tarnowski projektów  znalazł się m.in.

Projekt „Mistrzowie w zawodzie”


Jak głosować

Aby oddać głos należy wybrać projekt z mapy Małopolski lub z listy powiatów oraz podać swój adres e-mail. Głos będzie zaliczony dopiero po zweryfikowaniu adresu poprzez kliknięcie w specjalny link przesłany automatycznie na wskazaną skrzynkę e-mailową – link do głosowania


Głosujesz posługując się swoim adresem email.

Termin głosowania

Głosowanie trwa do 3 listopada 2021 r.

Szczegóły Plebiscytu oraz regulamin – tutaj  

Hits: 51
Czytaj więcej

Ogólnopolski Tydzień Kariery to akcja, której celem jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja poradnictwa zawodowego. Nasza szkoła uczestniczy w programie od 10 lat. W tym roku XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się pod hasłem: „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność".

Czy warto studiować informatykę? Czy studia informatyczne zapewniają pewną i dobrze płatną pracę? Czy studia związane z informatyką sprawią dużą satysfakcję? Czy są ciekawe? Na te i wiele innych pytań, uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej technikum informatycznego uzyskali odpowiedź podczas wizyty zawodoznawczej zorganizowanej w ramach OTK przez doradcę zawodowego Panią mgr Urszulę Powroźnik, na Wydziale Politechnicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Uczniowie mieli okazję  zapoznać się z ofertą edukacyjną wydziału politechnicznego, a także wzięli udział w ciekawych prelekcjach i laboratoriach przygotowanych specjalnie dla nich przez uczelnię.

Nasi informatycy wysłuchali prelekcji nt "Automatyka i Robotyka - dlaczego warto?", którą poprowadził Pan mgr inż. Wojciech Świtała pracownik katedry Automatyki i Robotyki oraz prelekcji nt .,,Kierunek informatyka – profil praktyczny”, którą poprowadził Pan dr inż. Daniel Król, Kierownik Katedry Informatyki.
Wszystkim pracownikom i prelegentom PWSZ w Tarnowie zaangażowanym w organizację spotkania dla naszej młodzieży serdecznie dziękujemy.

Hits: 96
Czytaj więcej

Czytaj więcejW tym roku nasza szkoła wzbogaciła się o nową pracownię obsługi gości. Środki finansowe na wyposażenie pracowni otrzymaliśmy z projektu ,,Mistrzowie w zawodzie II” realizowanego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zakładał m.in. utworzenie i wyposażenie pracowni obsługi gości, co  pozwoliło na dostosowanie infrastruktury do aktualnych wymogów technicznych i technologicznych w gastronomii oraz realizację  kursów zawodowych i płatnych staży/praktyk wakacyjnych.

Uczestnikami projektu jest młodzież ucząca się w branży gastronomicznej i budowlanej.

Korzyścią dla naszych uczniów jest fakt, że mogą oni korzystać z nowoczesnego sprzętu jak m.in. zmywarka, ekspres do kawy, czy wózek do flambirowania. Sala obsługi gości posiada typowe wyposażenie sali restauracyjnej jak stoliki, barek, zastawa stołowa.

Nasza młodzież miała już okazję skorzystać w pełni z wyposażenia pracowni, podczas zajęć praktycznych oraz w kursie kelnerskim z flambirowaniem.

mgr Urszula Powroźnik
szkolny lider projektu

Hits: 259
Czytaj więcej

Read more ...Bezpłatny niezbędnik online dla maturzystów o studiach, kierunkach studiów oraz maturze 2022 opracowany przez serwis www.otouczelnie.pl

LINKI do artykułów:
https://www.otouczelnie.pl/s/studia
https://www.otouczelnie.pl/studia/kierunki_studiow
https://www.otouczelnie.pl/artykul/14556/Matura-2022-jak-bedzie-wygladal-egzamin

Hits: 99

W ramach projektu ,,Mistrzowie w zawodzie II ‘’ realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, priorytet X, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów – SPR

kurs Carvingu

Katarzyna Zaleśna I TG
Agata Mączko I TG
Natalia Nowak IV TG
Karolina Ciukaj IV TG
Patrycja Molo IV TG
Oliwia Cichowska IV TG
Przemysław Kwiecień III TG
Martyna Kloch III TG
Julita Kamysz III TG
Ewelina Tarchała III TG

kurs obsługi kasy fiskalnej

Dominika Ptaśnik II TG
Anastazja Łabuz III TG
Natalia Nowak IV TG
Karolina Ciukaj IV TG
Patrycja Molo IV TG
Oliwia Cichowska IV TG
Justyna Gorla III TG
Jakub Kaczyk III TG

kurs kelnerski z flambirowaniem
Oliwia Kafara 2 TG
Kacper Nawój II TG
Martyna Kloch III TG
Julita Kamysz III TG
Justyna Gorla III TG
Przemysław Kwiecień III TG
Sebastian Marszałek 1 BS
Ewelina Tarchała III TG
Julia Gorla II TG
Kacper Kaczówka III TG

Kurs spawania MIG/MAG
Paweł Gwóźdź 3 BS
Konrad Roszczyński 3 BS
Jakub Janis IV TI
Paweł Wojciechowski 3 BS
Tomasz Micek III TE
Tyler Marchwiany III TE

Kurs obsługi kasy kelnerskiej z POS
Wiktoria Kaczówka I TG
Natalia Strzelec I TG
Krystian Sadko I TG
Wiktoria Dusza III TG
Nikola Pasierbek I TG
Sandra Czeczot III TG
Gabriela Drąg II TG
Martyna Pytka III TG
Karolina Grzebieniowska II TG

PLIK DO POBRANIA

Hits: 183
Czytaj więcej

W ramach projektu „MISTRZOWIE W ZAWODZIE II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w lipcu 2021 r. uczniowie klasy I i II technikum gastronomicznego oraz klasy I i II BS I stopnia uczestniczyli w płatnych stażach/praktykach wakacyjnych.  Uczestnicy pracowali u lokalnych przedsiębiorców, z którymi szkoła od lat współpracuje. Pod okiem fachowców młodzież zdobywała wiedzę i doświadczenie zawodowe.  Wszyscy uczestnicy otrzymali  zaświadczenia o ukończeniu stażu/praktyki.

W imieniu własnym oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie pragnę podziękować wszystkim pracodawcom/przedsiębiorcom:

Restauracja ,,Herbowa” Marcin Czosnyka
Restauracja Misterium Maciej Jewuła
Zakład Wod-Kan, CO i GAZ, Wiesław Mędala
Zakład Budowlano-Remontowy Andrzej Pudełko
Piekarnia ,,U Michała" Roman Król

za okazane wsparcie i bezpośrednią pomoc, przychylność oraz tworzenie wspaniałej atmosfery w miejscu pracy naszych uczniów. Licząc na dalszą owocną współpracę, wyrażamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do podniesienia jakości szkolnictwa zawodowego oraz zwiększenia zatrudnienia uczniów w szczególności na lokalnym rynku pracy.

Dziękujemy
mgr Urszula Powroźnik
doradca zawodowy -szkolny lider projektu

 

 

Hits: 145
Czytaj więcej

Czytaj więcejIzba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie, prowadzi nabór do BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA na kierunkach:

Technik robót wykończeniowych w budownictwie
Technik budownictwa
Technik inżynierii sanitarnej
Technik handlowiec
Technik żywienia i usług gastronomicznych
Technik pojazdów samochodowych
Technik technologii żywności
Technik usług fryzjerskich
Technik technologii drewna
Technik elektryk
Technik mechanik

Szczegółowe informacje TUTAJ

ULOTKA

Hits: 275
Czytaj więcej

Czytaj więcejDzisiejszy rynek pracy jest bardzo wymagający w stosunku do potencjalnego pracownika. Pomimo tego, że w Polsce stopa bezrobocia znacząco spadła, to w dalszym ciągu, aby znaleźć dobrą pracę, należy wykazać się posiadaniem wysokich kwalifikacji i kompetencji zawodowych. Świetnie rozumieją to nasi uczniowie, którzy intensywnie pracowali nad zdobywaniem dodatkowych kwalifikacji uczestnicząc w kursach organizowanych w ramach projektu ,,Mistrzowie w zawodzie II”. Każdy kurs zakończony był egzaminem kwalifikacyjnym. Efektem ukończenia kursów było zdanie egzaminów oraz zdobycie umiejętności zawodowych.

W kursie kelnerskim z POS uczestnikami byli: Julita Kamysz kl. II TG, Karolina Ciukaj, Oliwia Cichowska, Natalia Nowak, Patrycja Molo, Dominik Świerczek- kl. III TG; Mateusz Więcek, Jakub Kupisz, Bartosz Chrościński – kl. IV TG

W kursie baristy uczestnikami byli: Justyna Gorla, Michał Kucia, Kacper Kaczówka –kl. II TG; Natalia Nowak, Patrycja Molo, Karolina Ciukaj – kl. III TG; Sebastian Machalski, Bartosz Chrościński, Szymon Pudło – kl. IV TG; Natalia Sztorc – kl. 2a BS

W kursie operatora koparko-ładowarki uczestnikami byli: Jakub Kupisz, Mateusz Więcek - kl. IV TG; Maciej Rodak- kl. 3b BS; Paweł Wojciechowski –kl. 2a BS; Nikodem Bojan kl. III TH

W kursie obsługi wózka widłowego uczestnikami byli: Jakub Jurek, Kamil Sołtysiak, Krystian Strzelec, Szymon Szwiec, Patryk Pudło – kl. III THI; Szymon Duś kl. 3b BS, Patryk Burzawa kl. 3a BS

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!!!

Hits: 196
Czytaj więcej

Czytaj więcejW ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II” uczennice klasy IV TE, IVTG, II TG, II TH, ITG ukończyły 15 godzinny kurs obsługi kasy fiskalnej. Zajęcia odbywały się w pracowni handlowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie.

W trakcie kursu uczennice zapoznały się z m.in. z:

- rodzajem urządzeń fiskalnych,
- podmiotowym i przedmiotowym obowiązkiem stosowania kas fiskalnych,
- użyciem kas fiskalnych w praktyce,
- raportami kas fiskalnych,
- prawnymi aspektami sprzedaży,
- fakturowaniem i dokumentowaniem sprzedaży

Na zakończeniu kursu każda uczestniczka otrzymała Zaświadczenie potwierdzające umiejętności obsługi kasy fiskalnej.

WSZYSTKIM UCZESTNICZKOM GRATULUJEMY :)

Hits: 548
Czytaj więcej

Czytaj więcejW ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości 13 kwietnia 2021 roku odbyło się spotkanie on-line na platformie Microsoft Teams z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I Technikum Gastronomicznego. Spotkanie poprowadziła Pani Wanda Wojtanowska  - koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się nie tylko o  systemie ubezpieczeń społecznych w Polsce, ale także bliżej poznali strukturę zatrudnienia w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowie. Młodzież mogła dowiedzieć się m.in. jakie warunki muszą spełniać kandydaci ubiegający się o zatrudnienie w ZUS.

Cieszymy się, że zorganizowane spotkanie zostało pozytywnie odebrane przez uczestników, którzy z zainteresowaniem wzięli udział w lekcji.

15 kwietnia 2021 r. na platformie Microsoft Teams uczniowie klasy 3b i IVTEHG uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

Zajęcia poprowadziła Pani Barbara Borowiec – doradca zawodowy PUP.
Podczas spotkania zostały zaprezentowane finansowe oraz pozafinansowe formy wsparcia realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie. Uczestnicy dowiedzieli  się  w jaki sposób można zarejestrować się w Urzędzie, jakie są przy tym wymagane dokumenty. Poznali też oferty pracy adekwatne do kierunku kształcenia oraz adresy stron internetowych na których można skutecznie poszukiwać ofert pracy. Motywowani byli do określenia własnych  celów i planów zawodowych oraz kreatywnego podejścia do szukania pracy m.in. poprzez System Video CV dostępny w Urzędzie. Otrzymali też informacje niezbędne do opracowania nowoczesnego CV.

Spotkania z przedstawicielami instytucji działających na lokalnym rynku pracy zorganizowała Pani Urszula Powroźnik – doradca zawodowy.

Hits: 484
Czytaj więcej