Wycieczka uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych do Warszawy - odkrywanie historii i kultury stolicy!

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2022-2023_02_plakat_dotacja_celowa.jpgb_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2022-2023_03_plakat_dotacja_celowa.jpgb_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2022-2023_warszawa-2023_IMG20230523110912.jpgZ satysfakcją dzielimy się niezwykłymi przeżyciami uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, którzy niedawno, w ramach przedsięwzięcia “Poznaj Polskę”, odbyli interesującą wycieczkę do Warszawy. W ciągu  trzech dni, wypełnionych bogatym programem, uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać historię oraz kulturę polskiej stolicy.
Pierwszego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili dwa wyjątkowe muzea, które na zawsze pozostaną w ich pamięci - Muzeum Powstania Warszawskiego wprowadziło ich w historię heroicznej walki mieszkańców Warszawy podczas powstania a  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pozwoliło zgłębić wielowiekową historię i kulturę polskich Żydów a także lepiej zrozumieć bogactwo wielokulturowości Polski.
Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania siedziby demokratycznej Polski - Sejmu. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się miejscu, gdzie podejmowane są ważne, dla naszego kraju, decyzje. Następnie w towarzystwie przewodnika odbył się spacer po malowniczym Parku Łazienkowskim. Wśród zieleni i urokliwych alejek wycieczkowiczów zachwycił Pałac na Wyspie oraz Łazienki Królewskie. Na chwilę  zatrzymano się przed Belwederem, podziwiając jego elegancką architekturę. Kontynuując wędrówkę, grupa przeszła przez Plac Piłsudskiego,na którym akurat odbywała się zmiana warty. Krakowskie Przedmieście i Rynek zachwyciły swoim urokiem i unikalnym charakterem. Ostatnim przystankiem tego dnia był Plac Zamkowy, gdzie  podziwiano Zamek Królewski i pomnik Syrenki. Na zakończenie dnia zaplanowano wizytę na Cmentarzu Powązkowskim - miejscu spoczynku wielu wybitnych i znanych Polaków.
Trzeci dzień wycieczki był pełen fascynujących doświadczeń naukowych. Podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernik, uczniowie mogli samodzielnie eksperymentować i odkrywać tajniki nauki. Interaktywne wystawy i projekty sprawiły wiele radości i wzbudziły ciekawość. Kolejną atrakcją był wyjazd na 30-te piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd z tarasu widokowego można było podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Spotkanie z Warszawą zakończyła wizyta w rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.
Wycieczka do Warszawy była dla uczestników, nie tylko okazją do zwiedzania i poznawania historii, ale również czasem, w którym młodzież szkolna mogła jeszcze bardziej zbliżyć się jako grupa. Odkrywanie razem nowych miejsc i dzielenie się wrażeniami umocniło więź i zacieśniło przyjaźnie.
Z pewnością ta  niezapomniana przygoda na długo pozostanie w pamięci i sercach wszystkich uczestników.